poniedziałek, 22 czerwca 2015

Eco pojemnik na kredki Montessori

Może także Wam znany jest widok porozrzucanych wszędzie kredek, bo akurat ta najpotrzebniejsza znajduje się na samym dole pudełka.
Postanowiliśmy temu zaradzić i powstał taki eco pojemnik na kolorowe kredki wg metody Montessori. Problem wiecznie rozrzuconych kredek mamy już z głowy. Przecież dokładnie widać gdzie jest jaka kredka. No i po uporządkowaniu okazało się, że mamy tyle kredek co, by wystarczyło sporej grupie przedszkolnej. Postanowiliśmy jeszcze dorobić pojemnik na ołówki, długopisy i temperówki.
Pojemniczki wykonane są z rolek po papierze toaletowym, które dzieci pomalowały samodzielnie farbami akwarelowymi w tubce - trochę im to czasu zajęło:) Proszę zwróćcie uwagę na detale namalowane na pojemniczkach.
Rolki podklejone są klejem na gorąco na sztywnej tekturce. Poniżej efekt.
2 komentarze:

  1. Świetny pomysł. Też planowałam zrobić takie pojemniki ale koszt drewnianych kubeczków był znaczny. Muszę wypróbować Twój pomysł. Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Drewniane kubeczki mają ten plus, że są trwalsze. Ale przy dzieciach nic nie może wiecznie trwać, a jak się zniszczy to będzie okazja stworzyć coś nowego. Rolki można obkleić kolorowym papierem to będzie szybciej.

    OdpowiedzUsuń